Çalışma Saatleri :
Hafta içi 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00

Dolgu

Yüzdeki kırışıklıkları, çökmeleri, sarkmaları gidermede; yüze hacim kazandırmada ve doğal haline geri döndürmede medikal dolgu estetiği kullanılır. Dolgu uygulaması yaşlılık, yer çekimi ve güneş ışınlarının zararlı etkileriyle ortaya çıkan derin çizgileri düzeltme, kırışıklıkları azaltma ve yüzü şekillendirme için yapılan bir çeşit kozmetik işlemdir. Genellikle hyaluronik asit ve kolajen maddelerden enjekte edilir. Son derece kolay ve kısa süreli bir işlem olmasına rağmen cildi gençleştirme konusunda bir o kadar faydalıdır.

Dolgu Hangi Durumlarda Kullanılabilir?

  • Kırışıklık,
  • Derin çizgiler,
  • Çökmeler,
  • Sarkmalar,
  • Dudak üstündeki çizgiler
  • Dudaklar
  • Elmacık kemiği ve yanak
  • Derin sivilce ve yara izleri

Yüz Dolgusu

Dolgu maddelerinin yüz derisinin altına enjekte edilmesiyle ince ve derin kırışıklıklar giderilir, yara izleri tedavi edilir, çukurlar doldurulur, yanaklara dolgunluk verilir ve daha genç ve sağlıklı bir yüze sahip olunabilir. Ve tüm bunlar çok kısa bir sürede gerçekleştirilir. Yüzdeki yorgun, solgun ve cansız görüntü son bulur. Ciltteki bu sağlıksız durum zaman içinde hyaluronik asitin, kollajen liflerin, yağ tabakasının ve elastikiyetin kaybolasından kaynaklanır. Yüz dolgusu içinde bulunan maddelerle bu eksiği kapatır.

Dudak Dolgusu

Dudaklar da zamana karşı koyamayan organlarımız arasındadır. Hem zamanla incelip şeklini kaybeden dudaklarda hem de daha dolgun dudağa sahip olmak istenildiğinde dudak dolgusu ile sonuca ulaşmak mümkündür. 

Gözaltı Dolgusu

Dolgu uygulaması gözaltı torbası ve gözaltı çöküklüğü için de tercih edilir. Tedavide hyaluronik asit kullanılır.

Çene Dolgusu

Kişi çene yapısından rahatsız olabilir. Yaş ilerledikçe de çene yapısı gitgide bozulur, küçülür, geriye doğru çekilir. Çene kemiğinin önüne ve arasına enjekte edilen çene dolgusu ile hatlar yumuşatılır. Bu sayede orantılı bir çeneye sahip olunur. Çeneyi hacimlendirerek yüzün ovalliğini belirginleştirir, ters üçgen görünümü kazandırır.

Şakak, Yanak Dolgusu

Zamana karşı koyamayan bölge yanak bölgesidir. Yağ dokusu azaldıkça yanak ve şakak bölgesinde incelme ve sarkma başlar. Şaka dolgusu yanak dolgusu ile mükemmel sonuçlar elde edilebilir.

Kaş Kaldırma

Düşük kaşlar kaş dolgusu ile kaldırılabilir. Kaş bölgesine enjekte edilen dolgu maddesi ile kaşlar kalkar ve daha genç bir görünüm elde edilir.

Dolgu Uygulaması Kaç Dakika Sürer?

Uygulama süresi 5-10 dakikadır. Öncesinde uygulanan anestezik kremin etki etmesi için yaklaşık 20 dakika beklenir. Bu yüzden toplam süre yaklaşık 30 dakikadır diyebiliriz. İşlemden hemen sonra hasta evine gidebilir.

Ağrı, Acı ve Şişme Olur mu?

Dolgu iğne ile yapılan bir işlemdir. Ancak anestezik krem sayesinde ağrı veya acı duyulmaz. Uygulamadan sonra hafif şişlik ve kızarıklık olur ancak kısa sürede geçer.

Dolgunun Zararları, Yan Etkileri, Riskleri Var mıdır?

Geçici şişme ve kızarıklık olabilir. Çok nadir de olsa alerji gelişebilir. Dolgu bu konuda uzman bir doktor tarafından uygulanırsa bu tarz riskler kontrol altına alınabilir.