Çalışma Saatleri :
Hafta içi 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00

Koltuk Altı Botoksu

TERLEME, VÜCUDUN NORMAL BİR FONKSİYONUDUR.

Terleme; vücudumuzda ısı düzenliyici olarak rol oynar,  vücudun doğal bir sıcaklığı düzenleme yoludur.Bundan dolayı, hava sıcak olduğunda insanlar daha çok terler.
Egresiz sırasında veya sinirli, gergin, utanma veya korku durumlarında insanlar daha çok terler. durumlar vardır.

Ter , ter bezleri tarafından üretilir.Ter bezleri ayak tabanlarında, avuç içlerinde, alında ve koltuk altlarında çok sayıda bulunur. Terleme bu alanlarda yaygındır.
Tüm vücudumuza dağılmış yaklaşık 3 milyon ter bezi vardır.

AŞIRI TERLEME TIBBİ DURUMDUR.

Kişinin aşırı ve öngörülmeyen biçimde terlemesine hiperhidroz denir.Hiperhidrozu olan kişiler örneğin klimalı bir oda veya istirahat halinde  oldukları durumlarda bile terlerler.

İki  hiperhidroz formu vardır.

  • • Primer hiperhidroz;  terlemeyi tetikleyen bir durum olmadan,ter bezlerinin aşırı uyarılmasındır.
  • • Sekonder hiperhidroz ;enfeksiyon, kanser, ilaç veya bir nörolojik bozukluk gibi altta yatan bir durumun neden olduğu  hiperhidrozdur.

Primer Hiperhidoz Nispeten Yaygın ve tedavi edilebilir bir durumdur.

Primer hiperhidoz popülasyonun  neredeyse %3'ünü etkileyen yaygın bir durumdur.Genelde, en çok sağlıklı kişilerde adolesan dönemde başlar.Primer hiperhidoz genellikle koltukaltı, avuç içleri, ayak tabanları ve yüz gibi özel bölgelerde gözlenir.
Aşırı terlemenin sosyal hayatımızı etkilediği, topluluklarda sıkıntıya soktuğu durumlarda bunu gidermenin yollarını ararız.

Antipresipidanlarter gözeneklerini tıkayarak %20etki eden, pamuklu giyerek doğru giysileri tercih ederek bir nebze rahatlarız amabu durumdan korunmanın en önemli rolü botoks'dur.
Koltuk altı, ayak gibi bölgelere uygulanacak botoks bizi 6-8 ay bu durumda korur.Yan etkisi yoktur