Çalışma Saatleri :
Hafta içi 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00

Ozon ile Cilt Bakımı

Yaşın ilerlemesiyle hücre sayılarında azalma, epidermisin yorulması, keratin katmanında artış, deformasyonlar ve elastikiyette kayıp görülür. Bu da cildin kırışmasına, sarkmasına ve görüntün bozulmasına neden olur. Bazı solunum enzimlerinin faaliyeti azalır ve hücrelerin enerjisi yetmemeye başlar. Epidermis hücreleri artık kendini yenileyemez. Elastin lifleri yorularak parçalanır ve yine sonuç kırışıklıklardır.

Ozon, cildin doğal güzelliğini korur ve yenilenmesine yardımcı olur. Ciltteki bozuklukları örtmek yerine eski doğal akışına kavuşturmayı sağlayan mükemmel bir gazdır. Yaşlanmanın getirdiği bozukluklar düzenlenerek cildin yaşlanmasına neden olan etkenler ozonla cilt bakımı sayesinde ortadan kaldırılabilir.

Sorunlu cildin tedavisinde hem lokal hem de sistemik ozon metotlarının beraber kullanılması önerilir. Lokal yöntemde enjeksiyon, maske, yağ ve kremler kullanılabilir. Sistemik yöntemde ise ozonun kanla karıştırılarak vücuda verilmesiyle ozonla cilt gençleştirme işlemi yapılabilir.

Ozonu diğer uygulamalardan ayıran en önemli fark içten ve dıştan yapılmasıdır. Cildin oksijenlenerek nemlenmesi, korunması, yenilenmesi ve normale dönüştürülmesi bu sayede geçici bir etki yaratmaz. Cildi temizler, sıkılaştırır, toksinleri atar ve en önemlisi sağlığına kavuşturur. İşte bu yüzden ozonla kırışıklık tedavisi devrim niteliğinde bir uygulama olarak kabul edilir.