Çalışma Saatleri :
Hafta içi 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00

Ozon Sauna

Sıcak buharlı bir kabin içine girilerek deri yoluyla vücudun ozon gazıyla temas etmesine ozon sauna işlemi denir. Kandaki oksijen seviyesini arttırarak dokulara fazla oksijenin ulaşmasını sağlayan ozon sauna kalbe ve dolaşım sistemine stressiz bir antrenman yaptırır. Rahatlatıcı özelliğiyle tercih edilen bu yöntem birçok hastalığın tedavisinde yardımcı rol üstlenir. Dolaşım sistemini düzenlemesi, ödemi ve toksinleri vücuttan arındırması nedeniyle hem vücutta rahatlama sağlayıp stresi, yorgunluğu ve zihinsel düşüşü engeller, hem estetik faydalar sağlar, hem de birçok hastalığı ortadan kaldırır.

Ozon Saunanın Faydaları

Stres, fiziksel ve zihinsel yorgunluk: Ozon bir detoks yöntemidir. Vücuda zararlı olan ağır metalleri, toksinleri ve ödemi vücuttan atar. İş hayatından ve şehir yaşamından kaynaklanan stres ile zihinsel ve fiziksel yorgunluğu bu maddelerin atılmasıyla ortadan kaldırır; vücudu yeniden doğmuşçasına yeniler.

Kilo verme: Dolaşımı hızlandırarak kalori yakılmasını sağlar. Bir seans ile yaklaşık 450 kalori yakılabilir. Ozon buharı bölgesel yağlanmalarda ve sarkmalarda da etkilidir. Hücrelerdeki atık maddelerin uzaklaştırılması ve deri altı yağ dokusunun oksijenlenmesi ile yağların yakılmasını, selülitlerin giderilmesini sağlar. 

Cildi güzelleştirme: Geçen yılların, zararlı ışınların ve toksik maddelerin etksiyle cildimiz yaşlanır, kurur ve kırışır. Ozon sauna hücreleri yeniler, ölü ve yaşlı hücreleri dökerek genç ve sağlıklı hücrelerin yerlerini almasını sağlar. Yaşlanan, kırışan ve sağlıksız görünen ciltlerin tedavisinde ozon saunanın etkisi çok büyüktür.

Vücut direncini arttırma: Ozon ve oksijenin vücuda girmesiyle mikrobik kaynaklı birçok hastalığın önüne geçer, vücudun direncini arttırır.

Ozon saunanın faydaları hakkında daha fazla bilgiye ozon sauna faydaları yazımızda ulaşabilirsiniz.

Ozon Saunanın Zararları

Ozon saunanın kanıtlanmış herhangi bir zararı ya da yan etkisi yoktur. Aşırı kullanımı sakıncalıdır ancak deneyimli ellerde uygulandığında herhangi bir riske mahal verilmez. Ozon solunmamalıdır.

Ozon Sauna Kaç Seans Uygulanmalı

Genellikle toplam 8-10 seans uygulanır. Haftada 2 seans yapılır. İlk seanslarda sauna süresi 10 dakika iken sonraki seanslarda 20 dakikaya çıkarılır.