Çalışma Saatleri :
Hafta içi 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00

Saç Mezoterapisi

Mezoterapi cildin orta tabakasına uygulanan; vitamin, mineral, enzim, homepatik ilaçlar ve aminoasitlerin karıştırılıp istenilen bölgeye direkt olarak enjekte edilebildiği bir tedavi yöntemidir. Yaşlılığa, kırışıklığa, cildin cansız ve mat görünümüne, selülitlere, bölgesel yağlara ve ağrılara karşı oldukça etkilidir. Etkili olduğu başka bir sorun da saç dökülmesidir. Saç mezoterapisi ile saç dökülmesi sorunu kıl köklerine vitamin, mineral, protein gibi besleyici faktörlerin enjekte edilmesiyle giderilebilir. Saç gelişimi için gereken eksiklikler kapatılarak saç dökülmesi iyileştirilir, kontrol altına alınır, daha dolgun, daha hacimli ve daha parlak saçlara sahip olunur.

Saç mezoterapisi hem kadınlarda hem erkeklerde rahatlıkla uygulanabilir. Strese, mevsime ve metabolik etkenlere bağlı saç dökülmeleri ya da hormonal nedenlere bağlı (örneğin hamilelik sonrası oluşan) ani saç dökülmeleri saç mezoterapisi ile son bulabilir. Saç köklerinin beslenmesiyle dökülmeyi durdurmasının yanı sıra yeniden saçın çıkmasında da olumlu etkiler yarattığı görülmüştür.

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Saç mezoterapisinin kaç seans uygulanacağına saçın durumuna bakmadan karar vermiyoruz. Yaptığımız incelemelerden sonra öngördüğümüz seans sayısını belirliyoruz. Hatta bazı kişilerde saç mezoterapisinin fayda sağlamayacağını düşünürsek bunu hastaya iletiyor ve boş yere vaktini ve parasını harcamaması konusunda fikrimizi söylüyoruz. Hastanın durumuna göre değişse de genellikle ortalama 6-8 seanslık saç mezoterapisi uygulaması yeterli olacaktır. Seanslar ortalama 10 gün aralıklarla yapılır. Saç mezoterapisi süresi ortalama 10-15 dakikadır.

Saç Mezoterapisi Ağrı ve Acı Hissettirir mi?

Ağrı olmaz. Ancak enjeksiyon iğnelerinin deriye temas etmesi nedeniyle hafif acı hissedilebilir.

Saç Mezoterapisi Dökülmeyi Durdurur mu?

İşlemin mantığına baktığımızda kesinlikle saç köklerini besleyici özellikte olduğunu söyleyebiliriz. Bize bu işlem için başvuran hastalarımızın saçlarındaki değişime ve memnuniyetlerine baktığımızda da ne kadar etkili bir yöntem olduğunu anlatmaya gerek kalmıyor.

Saç Mezoterapisi Saç Çıkartır mı?

Birçok hastamızın saçlarında hem dökülme sorununun ortadan kalktığını hem de saçlarının yeniden çıktığını gördük.

Detaylı bilgi ve randevu için Online Randevu sayfamıza gidebilir ya da +90 216 390 92 43 numaralı telefonu arayabilirsiniz. 

Saç Mezoterapisinin Etkisi Ne Zaman Görülür?

Saç mezoterapisinin etkisi ilk seanslarda görülmeyebilir. Bu durum kişide olumsuz bir düşünceye neden olmamalıdır. Seanslara devam ettikçe etkisini görmeye başlayabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi Sonrası

Mezoterapi işleminden sonra saçlarınızı yıkamamalı ve saçlarınıza herhangi bir ilaç veya bakım kürü sürmemelisiniz.

Mezoterapi

Cilt bakımı, kırışıklık, anti aging, selülitleri yok etme, çatlakları giderme, saç dökülmesini engelleme, vücudu sıkılaştırma, ağrıları giderme amaçlarıyla kullanılan mezoterapi vitamin, mineral, enzim, homepatik ilaçlar ve aminoasitlerin karıştırılarak vücudun belirli noktalarına enjekte edilmesi işlemidir. Seanslar şeklinde yapılan bu işlem ağrı hissettirmez, yan etkisi yok denecek kadar azdır. Hem kadınlara hem erkeklere uygulanabilir.