Çalışma Saatleri :
Hafta içi 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00

Yüz Mezoterapisi

Yaşlanma hayatın doğal bir sürecidir. Genetik etmenlerin, çevresel faktörlerin ve yaşam alışkanlıklarının eklenmesiyle bu doğal sürecin daha hızlı ilerlediğini söyleyebiliriz. Yaşlanmayı henüz durduramıyor olabiliriz ancak yavaşlatabilir ve azaltabiliriz. Kırışıklık, sarkma, kuruluk, yaşlanma gibi cilt sorunları yüz mezoterapisi ile son bulabilir.

Vitamin, mineral, enzim, homepatik ilaçlar ve aminoasitlerin az miktarlarda karıştırılarak yüze enjekte edilmesi işlemine yüz mezoterapisi denir. Yüz mezoterapi mezolift olarak da adlandırılır. Mezolift cilt germe anlamına gelir. Sarkan cildin toparlanmasında, cildin yenilenmesinde, gençleşmesinde ve kırışıklıkların giderilmesinde etkili bir yöntemdir.

Mezolift Nasıl Uygulanır?

Önce yüz temizlenir. İşlemden yaklaşık yarım saat önce anestezi özellikle krem sürülür. Hazırlanan karışım çok küçük iğneler vasıtasıyla belirlenen noktalardan cilde enjekte edilir. Mezoterapi işlemi yaklaşık 10-15 dakika sürer.

Yüz Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanmalı?

10 gün arayla ortalama 4-6 seans uygulamak yeterli olacaktır. Seanslar bittikten sonra 3-6 ayda bir tekrarlamak faydalı olur. Sonuçlar ikinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Tedavi bittikten sonra dahi cilt yenilenmeye devam eder.

Yüz Mezoterapisi Nelere İyi Gelir?

Yüz mezoterapisi ile yaşlılık tedavisi, kırışıklık giderme, sivilce ya da başka nedenlerden kaynaklanan izlerin-yaraların tedavisi, sarkma tedavisi, donuk ve kuru ciltlerin canlandırılması, cildin yorgun görüntüsünü engellemek için cilt yenileme işlemleri yapılabilir. Sigara içenlerde oluşan cilt hasarlarını engellemek ve güneşten zarar görmüş ciltleri düzeltmek de yüz mezoterapisi ile mümkündür.

Detaylı bilgi ve randevu için Online Randevu sayfamıza gidebilir ya da +90 216 390 92 43 numaralı telefonu arayabilirsiniz. 

Mezoterapi

Mezoterapi vitamin, mineral, enzim, homepatik ilaçlar ve aminoasitlerin karıştırılıp belirlenen bölgeye enjeksiyonla verilmesi işlemidir. Cilt bakımı, cilt gençleştirme, cilt yenileme, kırışıklık, anti aging, selülitleri yok etme, çatlakları giderme, saç dökülmesini engelleme, vücudu sıkılaştırma, ağrıları giderme amaçlarıyla kullanılabilir. Seanslar halinde yapılır. Ağrı hissettirmez, iğnenin yarattığı acı anestezi özellikli kremlerle en aza indirilir ve yan etkisi yok denecek kadar azdır. Kadın erkek ayırt etmeksizin herkese yapılabilir. Hamilelere, emziren annelere, deri enfeksiyonu olanlara ve uygulanan maddeye alerjisi olanlara önerilmez. Sadece tedavi amaçlı değil önlem amaçlı da uygulanabilir. Özellikle yüz mezoterapisinin etkisi ilk andan itibaren görülebilir. Ancak sarkma, cansızlık, kırışıklık ve saç dökülmesi için yapılan uygulamaların etkisini göstermesi biraz zaman alabilir. Bu süre boyunca olumsuz düşüncelere kapılmamak gerekir.

Yüz mezoterapisinin doğru etkiyi göstermesi ve faydasını daha hızlı görmek için güvenilir yerlerde yapılması gerekir. Uygulamayı yapan kişinin bu işin eğitimini almış uzman bir doktor olmasına dikkat edilmelidir. Cildi doğru ve gerçek ürünlerle temizlemek ve cilt bakımlarını düzenli bir şekilde yaptırmak mezoterapinin etkisini arttıracaktır. Yüz mezoterapisi iğnenin temasıyla hissedilen hafif acı dışında herhangi ciddi bir acı veya ağrı durumu yaşatmaz.