Çalışma Saatleri :
Hafta içi 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00

Ameliyatsız Yüz Germe

İnsan yüzü genellikle yaşlanmanın ilk belirtilerini görüntüler. Zamanla dokulardaki kollajen miktarı ve içeriği değişir. Yüzdeki yağ kompartmanları erir. Yüzde hacim kaybı ortaya çıkar. Hacim kaybı yer çekimi ile birleştiğinde yaşlanmanın tipik görünümü ortaya çıkar.

Deri, altındaki yaşlanmaya ait değişiklikleri bir kumaş gibi yansıtır. Üstelik, derideki elastik özellik zamanla azalır ve kaybolur. Eskisi gibi hacim değişikliklerini tolere edemez. Mimiklerde oluşan kırışıklar da buna eklendiğinde yaşlı ve yorgun bir ifade oluşur.

Yüz gençleştirmede esas, hedeflenen tüm yapıların önde ve yukarıda kalmalarıdır.

Bunu en iy yapabilecek teknik, kilitli askı iplerle cildimizin sarkan kısmını tekrar yukarıya asmaktır. İple yüz germe, iple yüz asma ya da ameliyatsız yüz germe işlemi olarak da bilinen bu işlemi yaparken bir taraftan da iplerde bulunan PLLA maddesi ile sürekli kollajen sentezini uyararak cilde sağlıklı ve doğal bir görünüm verilir.

İlk uygulama ile birlikte hızlıca lifting etkisi görülür. Rejenere etki ikinci ayda başlar, doğal görünümü sağlar. Bir yıla kadar salınım devam eder, sonra emilir. Etki 3-5 yıl sürer.

İşlem, müdahale odasında lokal anestezi ile birlikte 30-45 dakika arasında yapılır. İşlem sonrası iğne giriş yerlerinde küçük morluklar olabilir.

Sonuç

1- Etki uzun sürer. (3-5 yıl)

2- Damar ve sinir yaralanmalarına neden olmaz, güvenlidir.

3- Etki çok hızlı başlar.

4- Tamamen geri dönüşümlüdür.